Erasmus Programı Koordinatörlüğü

Erasmus Koordinatörler Toplantısı Yapıldı

21.10.2016

Üniversitemiz akademik birimlerinin Erasmus koordinatörleri ile 20 Ekim 2016 Perşembe günü program hakkında bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı yapıldı.

Üniversitemizin Erasmus+ programı kapsamındaki faaliyetleri ve hedefleri hakkında bilgi paylaşımında bulunmak ve değerlendirme yapmak üzere bölüm, fakülte ve yüksekokul koordinatörleri Öğrenci Dekanı Prof. Dr. Bilal ERYILMAZ başkanlığında bir araya geldi. Erasmus+ Programının Üniversitemizin uluslararası bir üniversite olma yolundaki ehemmiyetini vurgulayan ERYILMAZ, akademik birim koordinatörlerine bu konuda önemli görevler düştüğünü belirtti.

Erasmus+ Kurum koordinatörü Prof. Dr. Cengiz ALACACI programı ana hatlarıyla tanıtmak amacıyla yapmış olduğu sunumda ve sonrasında öncelikli hedefin öğrenci değişimi sayısını ve kalitesini arttırmak olduğunu vurguladı. Bu hedefe ulaşmada bölüm koordinatörleri aracılığıyla bölümler bazında kurumlar arası anlaşma sayımızın hızla arttırılması gerektiğinin altı çizildi. Erasmus+ Programı Bireylerin Öğrenme Hareketliliği Projesi kapsamında ilk kez 2016 yılında 18 personel ve 8 öğrencinin Avrupa’da çeşitli ülkelere gönderildiği bilgisini paylaşan ALACACI, şimdiye kadar 14 farklı ülkeden 28 Erasmus anlaşması yapıldığını açıkladı. Anlaşma ve hareketlilik sayıları ile kalitesinin nasıl arttırılabileceği katılımcı koordinatörler ile müzakere edildi.

Gerek öğrencilerimize gerekse personelimize Erasmus+ Programı imkanlarından en üst seviyede faydalanma imkanı ve çeşitliliği sunulabilmesi için Erasmus Kurum Koordinatörlüğü ile akademik birim koordinatörlerinin işbirliği ve koordinasyonunun öneminin vurgulandığı toplantı soru cevap bölümüyle sona erdi.

DOSYALAR

TARİH DOSYA ADI İNDİR
21.10.2016 Erasmus Tanıtım Sunusu