Erasmus Programı Koordinatörlüğü

Erasmus Hareketlilik Öğrenci Deneyimleri

Her bir detayı emek ve mucizelerle dolu olan Erasmus Staj deneyimi bana hayatım boyunca unutamayacağım tecrübe, sayısız anı ve dostluklar kazandırdı. En büyük hayalim olan İngiltereye gitme hayalimi, Erasmus staj sayesinde ilgi duyduğum alandaki en yetkin hocayla birlikte çalışarak gerçekleştirdim. Hem öğrendim hem de gezdim. Bu yolda elbette ki zorlanacaksınız, ancak zor olmayan hangi şey güzel hatırlanmaya değer ki? Şu an bu yazıları okuyorsanız muhtemelen Erasmus yapma hayali kuruyorsunuzdur.. Bu tür yazıları ben de az okumadım Erasmus hayali kurarken :) Size tavsiyem hayallerinize ve kendinize güvenin; asla korkmayın!
Ayşenur Topal, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (İngilizce) Lisans, İngiltere

"Önünde herhangi bir Erasmus programından yararlanma fırsatı olan öğrencinin, yetiştiği kültürel ve ekonomik koşulları göz önünde bulundurduğumuzda yirmili yaşlarda kişisel gelişim açısından en büyük adım olarak gördüğüm bu hareketliliği kesinlikle tavsiye ediyorum"

Metin Cin, Turizm İşletmeciliği Lisans,  İtalya

"Erasmus hareketliliği düşünce dünyamızı aidiyet emelli geliştirmede önemli katkılar sağladığı gibi, yurtdışında eğitim görme sayesinde alanımıza yönelik çalışmaları farklı milletlerden arkadaşlar ile paylaşma fırsatı bulmuş oldum. Bolca seyahat etme fırsatı verdiği için de toplum içerisinde etkileşim biçimlerini yakından tanıma şansım oldu"

Ayşe Güher Gülaçar, Tarih Doktora, Almanya