ERASMUS PROGRAMI KOORDİNATÖRLÜĞÜ

2018-2019 ERASMUS+ ÖĞRENCİ ÖĞRENİM ve STAJ HAREKETLİLİĞİ BAŞVURU SONUÇLARI

21.03.2018

2018-2019 Akademik yılı öğrenci öğrenim ve staj hareketliliği sonuçları açıklandı.

Öğrenci öğrenim ve staj hareketliliğine başvuran öğrencilerimizin başvuruları Üniversitemiz Erasmus Değerlendirme Komisyonu tarafından değerlendirilmiştir. Öğrencilerin ağırlıklı genel not ortalamasının %50'si ile yabancı dil puanının %50'si toplanarak fakülte ve enstitüler arasında ayrı ayrı sıralama yapılmıştır. Başvuru aşamasında YÖK tarafından kabul edilen bir merkezi yabancı dil sınavından asgari 60 puan aldığını belgeleyen öğrenciler değerlendirilmeye alınmış olup yabancı dil puanı olmayan öğrenciler için İMÜ Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından İngilizce Dil sınavı yapılmış ve öğrenim hareketliliğine başvuranlar arasında bu sınavdan 70 puan altı alan öğrenciler değerlendirmeye dâhil edilmemiştir. Staj hareketliliği başvuruları için ise yabancı dil ön koşulu bulunmadığından, İngilizce Dil sınavından 70 puan altında alanlar da değerlendirmeye alınmış; ancak mevcut başvurularda dil yeterliliği olanlar öncelikli olarak sıralamaya tabi tutulmuştur. Öğrenim hareketliliğinde ve staj hareketliliğinde başvuru yapılmayan kontenjanlar başvuru yapılan akademik birimlere dağıtılarak Üniversitemize ayrılan hibe miktarı ölçeğinde en fazla sayıda öğrencimizin faydalandırılması sağlanmıştır. 

Değerlendirmede yalnızca asil adaylar belirlenmiş olup hareketliliği gerçekleştirmeyen bir asil aday olması halinde aynı akademik birimin öğrencisi olup puan sıralamasında bir sonra gelen aday yedek kabul edilecek ve kendisine gerekli bilgilendirme yapılacaktır.

Seçilen öğrencilerin yapması gereken işlemler ile ilgili Erasmus+ sayfamızdan gerekli duyurular ve bilgilendirmeler yapılacaktır. Lütfen sayfamızı takip ediniz.

Öğrenci Öğrenim Hareketliliği asil kazanan listesi için tıklayınız.

Öğrenci Öğrenim Hareketliliği puan sonuç listesi için tıklayınız.

Öğrenci Staj Hareketliliği asil kazanan listesi için tıklayınız.

Öğrenci Staj Hareketliliği puan sonuç listesi için tıklayınız.